//החלפת צנרת ביוב – באיזה שלב נצטרך להחליף צנרת?

החלפת צנרת ביוב – באיזה שלב נצטרך להחליף צנרת?

רבים מאיתנו כלל לא מכירים את מערכת הצינורות הביתית שעוברת בקירות וברצפת הבית שלנו, אך לעיתים, אנחנו נדרשים להקדיש תשומת לב ראויה לצנרת הביוב, המאפשרת לנו שגרת חיים נוחה ונעימה, כשלא אחת אנחנו נדרשים להחליף לגמרי את צנרת הביוב וכל הסיבות לכך, במאמר הבא שלפניכם

איך מונעים ריח מהביוב

תפקידה של צנרת הביוב

התקופה המודרנית בה אנחנו חיים מתאפיינת בין השאר בתשתיות מפותחות ומתקדמות, המאפשרות לנו לשמור על איכות חיים ברמה גבוהה ונוחות מקסימלית, כאשר אחת מהתשתיות העיקריות הללו היא מערכת האינסטלציה בכלל וצנרת הביוב הביתית בפרט.
צנרת ביוב היא מערכת צינורות תת קרקעיים, הנמצאת למעשה בכל מבנה ובכל עיר, כשהיא משמשת לניקוז מי השופכין והלכלוכים השונים אל אתרי פסולת או מתקני טיהור מתקדמים.
בין צינורות הביוב שניתן למצוא כיום, נכללים בעיקר הצינורות העשויים מפלסטיק – צינורות PVC וצינורות פוליאתילן, הנחשבים לצינורות חזקים ועמידים במיוחד.

החלפת צנרת ביוב – באיזה שלב?

צנרת הביוב שלנו עברה שינויים מהותיים עם הזמן והשנים החולפות, כאשר צינורות הפלסטיק הקלים והעמידים מהווים כיום תחליף עיקרי לצינורות הברזל והקרמיקה של פעם. אך עדיין, הלכלוך הרב, כמו גם טמפרטורות המים הגבוהות וחומרי הניקוי שאנחנו שופכים למערכת הצנרת, עלולים לגרום לבלאי מוגבר, עד לכדי מצב בו נצטרך להחליף את מערכת צנרת הביוב.
כך, המקרה השכיח ביותר של החלפת צנרת ביוב יתרחש כאשר צינורות הביוב התיישנו ונהרסו כליל, כתוצאה מבלאי, סתימות חוזרות ונשנות, או ליקויים שלא טיפלנו בהם בזמן, אשר התפתחו לכדי מצב שאינו בר תיקון.
בנוסף, מיקומה התת קרקעי של הצנרת הביתית ובמיוחד בסמוך לשיחים ועצים, עלול ליצור מפגש בין הצינורות של מערכת הביוב, לבין השורשים, המצליחים לחדור לצינורות ולהביא לסתימה ואף להריסתם המוחלטת. (קראו עוד על שורשים בביוב כאן)

כיצד נשמור על צנרת הביוב?

בראש ובראשונה, מומלץ לדאוג לכך שמערכת הצינורות הביתית תהיה עשויה מחומרים איכותיים, שימנעו מצבים כמו הצטברות אבנית, חלודה ועוד, אך גם אם הצנרת הביתית שלכם די מיושנת, ישנן מספר פעולות שניתן לעשות, שיסייעו לנו לשמור על תקינותה של הצנרת ויבטיחו לנו שימוש יעיל ובטוח לאורך זמן.
כך, מומלץ להימנע מזריקת לכלוכים שונים לצנרת הביתית – מגבונים, שאריות אוכל וכדומה ולהקפיד על התקנת מסננים בפתחי הניקוז באופן שיעזור לכם למנוע גם את הגעתם של הלכלוכים אליהם לא שמתם לב.

מה החשיבות של ניקוי צנרת ביוב ושטיפתה?

מלבד מניעת חדירתם של הלכלוכים השונים לצנרת, מומלץ גם לבצע פעולת תחזוקת ניקוי ביוב תדירה, באמצעות שטיפת צנרת ביוב על ידי ביובית.
ניקוי קווי ביוב באמצעות שטיפה אחת לכמה זמן, יאפשר לכם להתמודד היטב עוד בשלב היווצרותה של הסתימה, כאשר לחץ המים הגבוה שנוצר במהלך השטיפה, סוחף איתו את כל הלכלוכים, כמו גם את השורשים השונים.

By |2022-03-22T09:17:42+02:00פברואר 6th, 2022|כללי|0 Comments
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח הודעה
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צרו עמנו קשר
close slider

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!