//השמדת שורשים בביוב – כך תשימו קץ לשורשים בביוב

השמדת שורשים בביוב – כך תשימו קץ לשורשים בביוב

סתימות בביוב הן תופעה שכיחה ולא נעימה, כשאחד הגורמים העיקריים לסתימה, הוא חדירתם של השורשים של העצים והצמחים השונים הנמצאים בסביבת הצנרת הביתית. למעשה, ניתן להשמיד את השורשים הללו ולשמור על צנרת נקייה ומשוחררת. כיצד? אתם ודאי שואלים – מוזמנים לקרוא ולגלות

השמדת שורשים בביוב

סתימות ושורשים

לצנרת הביוב הביתית שלנו תפקיד חשוב מאוד בשמירה על איכות חיינו, כשהיא אחראית כבר מזה שנים רבות על הובלת מי השופכין והלכלוכים השונים אל מחוץ לדירה שלנו. למערכת הצנרת הוותיקה הזו מתווספת בעיה וותיקה לא פחות והיא, סתימת צינורות הביוב, תופעה הגורמת להצפה, אי נעימות ובעיקר, ריח לא נעים.
רבים מאיתנו מודעים לכך שהלכלוכים השונים, ובעיקר השלכת מגבונים, הם הגורמים העיקריים לסתימות בצנרת הביוב, כמו גם הצטברות אבנית וליקויי בנייה למיניהם. אך קיימת סיבה נוספת, נפוצה לא פחות, לקיומן של הסתימות והיא, חדירתם של שורשים לצנרת.

כיצד נוצרים שורשים בביוב?

בצינורות הביוב זורמים באופן תדיר מי שפכים, המהווים מבחינתו פסולת, אך עבור הצמחים השונים, מי השפכים הללו מהווים מקור מים זמין ועשיר במינרלים והם מנסים להגיע ולחדור אל צינורות הביוב וכפי שניתן לראות, פעמים רבות הם גם מצליחים במשימתם וגורמים לנו לבעיות בצנרת וסתימות רציניות.
כדי לחדור אל צינורות הביוב, מרבית הצמחים נזקקים לאתר חיבור רופף ואפילו סדק זעיר, אך ישנם גם צמחים ‘קשוחים’ יותר, דוגמת הפיקוס, המצליחים לחדור אל הצינורות בכוחות עצמם. כך או כך, אין ספק כי סתימה הנוצרת מחדירתם של השורשים, מהווה בעיה המצריכה פתרון וטיפול מיוחד (קראו עוד על חיתוך שורשים בביוב)

כיצד ניתן למנוע את תופעת השורשים בביוב?

מניעת שורשים בביוב היא פעולה די פשוטה, המתחילה למעשה במחשה מקדימה ותכנון נכון של הסביבה בה נמצאת מערכת צנרת הביוב. באמצעות הרחקה הצמחים מפתחי הביוב, או שתילתם של צמחים ‘עדינים’, אשר השורשים שלהם אינם מתפשטים לעומק, נוכל להבטיח לעצמנו צנרת נקייה, לפחות בכל הנוגע לבעיית השורשים.
בנוסף על כך, ובמיוחד במקרים בהם תכנון מיקום הצנרת והסביבה שלה אינו נתון לשליטתכם המוחלטת, תחזוקה נאותה של צנרת הביוב, תאפשר לכם דרך לא פחות מוצלחת להתמודדות עם בעיית טיפול בשורשים בביוב, כאשר באמצעות ניקוי אחת לתקופה בלחץ מים גבוה, ימנע מהשורשים להצטבר ולהתפשט בצינורות הביוב.

השמדת שורשים בביוב

במקרים בהם השורשים כבר חדרו לביוב ויצרו סתימה רצינית או כל בעיה אחרת, המצב הופך להיות מורכב יותר, אך עדיין ניתן להשתמש בשיטות ניקוי שורשים בביוב יעילות ומתוחכמות יותר.
אז אמנם אין פיתרון קסם שיעלים את השורשים שכבר חדרו לצנרת, אך בהחלט ניתן לבצע פעולת חיתוך שורשים בביוב שתהיה מעין עזרה ראשונה לבעיה זו. לאחר מכן, חשוב לנקוט בפעולות נוספות שיבטיחו כי השורשים לא ישובו לצמוח ולחדור אל צינורות הביוב, כמו שטיפה בלחץ גבוה, שימוש בציוד חשמלי מתקדם ושימוש בחומרים מיוחדים, המסייעים במניעת חדירת השורשים והתפתחותם.

By |2022-02-21T15:05:56+02:00פברואר 21st, 2022|כללי|0 Comments
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח הודעה
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צרו עמנו קשר
close slider

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!