א.א.ר שירותי ביוב 1

פתיחת סתימות קשות

פתיחת סתימות קשות2022-02-02T11:33:05+02:00

כשהמים מתחילים להתנקז באיטיות והריח הלא נעים מתפשט באוויר, אנחנו כבר יודעים כי מדובר בסימנים המעידים על סתימה בביוב, כאשר בחלק מהמקרים אנחנו אף יכולים לטפל בה לבד בכוחות עצמנו. אך במקרים של סתימות קשות, נצטרך למצוא פתרונות יצירתיים ומתוחכמים יותר. הנה כל מה שצריך לדעת על פתיחת סתימות קשות

מהי סתימה קשה?

מערכת הביוב שלנו היא מערכת מסועפת של צינורות, דרכם עוברים הלכלוכים ומי השופכין לאחר שהשתמשנו במים, אך כאשר הלכלוכים מתחילים להצטבר, או בגלל בלאי וליקויים בצינורות עצמם המפריעים למעבר חלק של המים בצינורות, מתחילה להיווצר סתימה, אותה ניתן לזהות בקלות עם פעולת ניקוז איטית של המים וכמובן גם עם הריח הנורא שמתחיל להתפשט בכל הבית.
בעיית הסתימות בצנרת הביוב היא בעיה די נפוצה ובהתאם לכך קיימים מגוון שיטות וטכניקות להתמודדות עם פתיחת סתימות בביוב, חלקן אפילו בשיטות ביתיות מוצלחות למדי. אך במקרה שמדובר בסתימות קשות, שלא ניתנות לפתרון באופן עצמאי, או על ידי אינסטלטור מומחה, עלינו לחפש פתרונות יעילים ומתקדמים אחרים.

מתי נוצרות סתימות קשות בביוב?

סתימות קשות בביוב יכולות להיווצר בגלל סיבות שונות ולעיתים אף בגלל הזנחה וטיפול לקוי עוד בשלב הראשוני של גילוי הסתימה, באופן שהוביל להצטברות מאסיבית של לכלוך וחומרים שונים, בעיקר מגבונים וחומרים שמנוניים, הנוטים להצטבר וליצור גוש חוסם במערכת הצנרת.
מקרה שכיח נוסף האחראי להיווצרותה של סתימה קשה, הוא חדירתם של שורשים שונים למערכת הצנרת, כשהם מזהים את מקור המים הזמין והעשיר במינרלים ומצליחים לחדור אל הצנרת דרך הסדק הכי קטן שימצאו. לאחר שהצליחו לחדור לצנרת הביוב, שורשים אלו גורמים בסופו של דבר לסתימות מורכבות ואף לפיצוצים ההורסים כליל את הצנרת.

 

שחרור סתימות קשות

כאמור, פתיחת סתימות קשות היא סיפור מורכב לכשעצמו, המצריך פתרונות וכלים מתקדמים יותר מהכלים הנמצאים בביתו של האדם הממוצע או אצל האינסטלטור השכונתי. אחד מהפתרונות הנפוצים והיעילים במיוחד לביצוע שחרור סתימות קשות הוא הביובית.
לביובית אמנם שם נחמד, אך למעשה מדובר במשאית בעלת מערכת עוצמתית, המאפשרת פתיחת סתימות קשות בלחץ מים גבוה. כך, המים העוברים בלחץ עצום בצנרת, סוחפים איתם את כל הלכלוך והפסולת החוסמים את מערכת הצנרת ומחזירים את צינור הביוב לתפקודו השגרתי והתקין. ככלל, השימוש בביובית ובשטיפת צינורות הביוב בלחץ מים, מומלץ לביצוע כפעולת תחזוקה תדירה, בעיקר בבניינים בהם קיים עומס רב על הצנרת.
אופציה נוספת, שימושית ועוצמתית לא פחות שיש לביובית היא פעולת השאיבה באמצעות וואקום, המתאימה במיוחד למקרים בהם כמות הלכלוך החוסמת היא גדולה ולא ניתנת לשטיפה, אפילו בעוצמה גבוהה.

איך להימנע מסתימות קשות?

כאמור, ניתן להימנע מלהגיע למצב של פתיחת סתימות קשות העלולות להגיע בסופו של דבר אף לצורך החלפת כל הצנרת באמצעות טיפול מתאים עוד בשלב הגילוי הראשון של הסתימה ובאמצעות תחזוקה שוטפת ונכונה.
בנוסף, מומלץ להימנע מזריקת מגבונים לאסלה, לשפוך את השמן ושאריות האוכל לפח האשפה ולא לכיור ולהקפיד על ניקיונם של פתחי הניקוז השונים.

פתיחת סתימות קשות – תשאירו את זה למומחים

זקוקים לטיפול מהיר ומקצועי במערכת הביוב? הצוות המקצועי והמנוסה של א.א.ר שירותי ביוב ישמח לעמוד לרשותכם לכל מענה.
א.א.ר שירותי ביוב מבצעת את כל שירותי הביוב באמצעות הטכנולוגיה והכלים הכי מתקדמים שיש. לפרטים נוספים צרו איתנו קשר 054-6555533

צרו עמנו קשר
close slider

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!