א.א.ר שירותי ביוב 1

מפרידי שומן

מפרידי שומן2021-09-01T08:52:03+03:00
מפרידי שומן
שאיבת מפריד שומנים


בוא נתחיל… איזה עסק יש לך?

מפרידי שומן למסעדות

מפריד שומנים לסנדביץ בר

מפרידי שומן לבתי קפה

מפריד שומנים לחדרי אוכל

מפרידי שומן לבתי מלון

מפריד שומנים למשרדים

קצת מידע שימושי על מפרידי שומן

מפרידי שומן אינם מהווים כבחירה, הם מהווים כחובה בחוק, כאשר מי שהחובה הזאת רלוונטית אליו, זה כל מטבח אשר צורך כמות הגבוהה מ-5 מ”ק מים ביום (כמות הנצרכת במטבחים מוסדיים, במטבחים של מסעדות ועוד..).

התקנת מפרידי שומן מאפשרת את לכידת השומנים והמוצקים, לפני שהם מוזרמים למערכת הביוב העירונית. עכשיו, מי שלא מבין את החשיבות ואת המהות של התקנת מפרידי שומן, יכול אולי לשאול את עצמו למה יש צורך באלמנט הזה בכלל, הרי השומנים יכולים לרדת בכיור בצורה קלה ומהירה.. אז אם אתם נמנים על אותם התוהים, חשוב שתבינו שהתקנת מפרידי השומן היא חיונית וחשובה מהסיבה הפשוטה ששמן לא מתערבב עם מים, אלא הוא צף ויוצר שכבה שומנית. בביוב, השכבה הזאת עם הזמן שחולף יוצרת אבנים קשות מאוד שהגורמות לסתימות במערכת הביוב. לכן לפני שהחומר השומני יגיע למערכת הביוב העירונית הוא מגיע למפריד השומנים, ומכאן אנחנו נכנסים לתמונה ומבצעים שאיבת מפריד שומנים בתדירות רלוונטית לסוג העסק ומפנים אותו לאתר מורשה.

מפרידי שומנים – קווים לדמותם

מפרידי השומנים הינם בדרך כלל מיכלי פלסטיק בעלי מחיצות אשר תפקידם הוא ללכוד את השומן ולאפשר למים להמשיך הלאה אל מערכת הביוב העירונית. הודות למפרידי השומנים המים אשר מגיעים למערכת הביוב נקיים יותר ואינם מהווים כסיכון לסביבה. כאן חשוב לציין שישנה רשימת שפכים שחל איסור להזרימם למערכת הביוב והם: שפכים סניטריים, שמן טיגון חוזר, זרמי שפכים המכילים שמן אשר מקורו מינרלי, תכולת אמבט השריה אשר ייעודה הסרה של שומנים קשים ושפכים אשר הטמפרטורה שלהם עולה על 50 צלזיוס.  כמובן, שבכדי שמפרידי השומן אכן יעשו את עבודתם כמצופה וימנעו את הזרמת אותם השפכים, קיימת חשיבות גבוהה להתקין ולהפעיל את מפרידי השומן בהתאם להוראות היצרן וכמובן, לבצע שאיבת מפריד שומנים בתדירות שתתאים לסוג העסק, היקף עבודתו וגודלו של מפריד השומנים.

מי אמור להתקין מפרידי שומנים?

על פי החוק של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה, כל עסק אשר מייצר פסולת מחויב להתקין מפרידי שומנים – כאשר בחירת המתקן, על גודלו ותכונותיו השונות תתבסס על כמות הפסולת אשר מיוצרת על ידי אותו בית עסק. בין העסקים אשר מחויבים בהתקנת המפרידים: מסעדות, בתי מלון, תחנות דלק ומפעלים מענפים שונים. בנוסף להתקנה של מפרידי שומן, על עסקים אלו להקפיד על תחזוקת בורות הרקב ולהקפיד על שאיבת מפריד שומנים, כאשר מטרת הפעולה היא למנוע סתימות וזליגה של שומנים למערכת הביוב העירונית. חשוב לציין כי עסק אשר לא ישאב את מפרידי השומנים שלו בתדירות המתאימה – יקבל דוח שיכול להגיע לעשרות אלפי שקלים.

שאיבת מפריד שומנים – כיצד זה מתבצע?

כאמור, הודות למפרידי השומנים, בסופה של התקופה הרלוונטית מפריד השומנים יהיה מלא בשומן, המשרד שלנו יצור איתכם קשר על מנת לתאם יום ושעה לביצוע השאיבה לאחר מכן, אנשי המקצוע שלנו יגיעו אליכם וישאבו את מפרידי השומנים וגם ישטפו וינקו את המפרידים על מנת למנוע ריחות והיווצרות של גושים בדפנות הבור. קיימת חשיבות גבוהה שתהליך שאיבת מפריד שומנים תתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים, אשר אוחזים בביובית – כאשר, לביובית יש יכולות לשאוב בצורה יסודית ועוצמתית את תכולת הבור. לאחר השאיבה, נפנה את החומר אל אתר מורשה ע”י איכות הסביבה ובסופה של השאיבה תקבלו תעודה עם הכמות אותה פינינו אשר תוכלו להציג אותה במקרה של ביקורת או כל דבר אחר שתצטרכו. נוסף על כך, כל תעודות הפינוי נשמרות אצלנו וישלחו אליכם מיד במקרה הצורך.

שאלות ותשובות בנושא מפרידי שומן

מפריד שומנים הוא מיכל בגדלים משתנים, לרוב אלפי ליטרים, אשר מגיעים אליו קווי הצנרת  של מטבחים בדרך כלל(כיורים, מדיחי כלים, תעלות במטבח ועוד…) .

מפריד שומנים פועל בצורה הבאה:

מפריד שומנים כניסה ויציאה

המים עם השומן נכנסים אל מפריד השומנים ובזכות חוצצים שיש בתוכו והצינור שיורד כמעט עד קרקעית המיכל נוצר מצב כזה, היות ושומן צף על מים, שהמים ממשיכים הלאה והשומן נשאר בתוך המיכל ואז בעזרת ביובית אנו שואבים את השומן שנשאר במפריד השומנים.

אז אחרי שהסברנו מהו מפריד שומנים עכשיו נסביר למה בכלל צריך מפריד שומנים ומי צריך מפריד שומנים.

על פי החוק, כל מסעדה וכל מטבח תעשייתי כזה או אחר מחוייבים להתקין מפריד שומנים, היות והם משתמשים בשמנים כלומר מטגנים ושוטפים כלים הרבה יותר ממטבח ביתי רגיל

אז למה בעצם צריך מפריד שומנים? כי אם לא היה מפריד שומנים כל השומנים האלה היו ממשיכים בצנרת הביוב מה שהיה יוצר סתימות ומזהם את הסביבה.

קיימים בארץ כמה אתרים שמורשים לעבוד עם השומנים והחומרים האלה, שמה הם ממחזרים אותם ומעבדים אותם לשימוש חוזר

צרו עמנו קשר
close slider

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!