//סוגי חומרים לפתיחת סתימות ביוב ומתי מומלץ להשתמש בהם

סוגי חומרים לפתיחת סתימות ביוב ומתי מומלץ להשתמש בהם

חומרים לפתיחת סתימות ביוב הם הגדרה כוללת למספר סוגי חומרים כימיים המשמשים למטרות פתיחה של סתימות ביוב בסביבת המגורים והם משווקים בכל בית עסק המתמחה במכירת מוצרי “עשה זאת בעצמך”. בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא מידע כללי על חומרים שונים לפתיחת סתימות ביוב ועל אופן השימוש בהם.

סוגי חומרים לפתיחת סתימות ביוב

חומרים לפתיחת סתימות – מה חשוב לדעת?

חומרים כימיים לפתיחת סתימות כוללים מספר סוגי חומרים שונים הפועלים על פי אותו עקרון זהה, לפיו, החומר נועד לצרכי המסה של הגופים הזרים המצויים בתוך מערכת הביוב ו/או הצנרת הביתית ואשר הובילו מלכתחילה לסתימתו. חומרים אלו למעשה ממיסים את הגופים הזרים עד לרמה של חלקיקים קטנים היכולים לעבור דרך מערכת הביוב או הצנרת ובכך לאפשר זרימה תקינה של הביוב / צנרת.
שימו לב – כאשר אתם ניגשים לרכוש חומרים לפתיחת סתימות, חשוב לבדוק את מינון הרכיבים הכימיים המצויים בתוך המיכל אותו אתם רוכשים ולקרוא בעיון רב את הוראות השימוש ואופן השימוש בחומר. כמו כן, חשוב להבדיל בין חומר לפתיחת סתימות בצנרת המים לבין חומר לפתיחת סתימה בביוב, וזאת לנוכח העבודה שחומרים המיועדים לצרכי פתיחת סתימות בביוב הם חומרים מרוכזים יותר שהשימוש בהם מחייב שימוש בציוד מלא מלא, לרבות, כפפות, מגן עיניים ומסיכה לדרכי הנשימה (אפשר לעשות שימוש במסכת קורונה).

מתי מומלץ לעשות שימוש בחומרים לפתיחת סתימות?

בכל חומר לפתיחת סתימות בצנרת מומלץ לעשות שימוש במקרים בהם המים בכיור לא יורדים או במקרים בהם המקלחת נסתמת ומוצפת במים לאחר כל רחצה. כלל החומרים המשווקים בחנויות “עשה זאת בעצמך” למטרות פתיחת סתימות צנרת הם חומרים המחייבים אתכם בשמירה על כללי הזהירות הנדרשים בהתאם להוראות השימוש במוצר אותו אתם רוכשים. במקרים מסוימים, הבעיה תיפתר מספר שעות לאחר השימוש בחומרי התמיסה ובמקרים והבעיה לא נפתרת, אנו ממליצים לכם להסתייע באמצעות שירותי ביובית לצורך פתיחת סתימות בלחץ מים גבוה.
שימו לב- שימוש בחומרים שונים לפתיחת סתימות צנרת או ביוב הינו יעיל בעיקר לסתימות חלשות אשר נוצרו עקב הצטברות של מגבונים, טיטולים ומוצרי נייר שונים בתוך מערכת הצנרת או הביוב. מנגד, חומרים אלו (טובים וחזקים ככל שיהיו) הם אינם יעילים לסתימות אשר נוצרו כתוצאה מגופים זרים כגון: ברזל, סלעים, אבנים ופלסטיק המצוי בתוך הצנרת.
אחד מסוגי החומרים החזקים והמרוכזים ביותר לצרכי פתיחת סתימות ביוב הוא חומר הידוע בשם סודה קאוסטית שהיא למעשה תרכובת כימית של נתרן הידרוקסידי המגיעה בתצורת גרגירים לבנים. חומר מסוג זה נחשב לחומר מוסכן לשימוש עצמי ולכן מומלץ שבעל מקצוע בתחום האינסטלציה יעשה בו שימוש עבורכם. השימוש בסודה קאוסטית נעשה תוך מיגון מלא והזרמת מים חמים לכיוון מקור הסתימה וזאת על מנת לעודד פעולה כימית עוצמתית יותר של החומר.
גם במקרים אלו, במידה והבעיה נפתרת לאחר השימוש בחומרים לפתיחת סתימות ביוב, קיימת חשיבות רבה לשירותיה של חברה המתמחה בשירותי ביובית לצורך פתיחת סתימות ביוב.

קראו עוד על: איך לפתוח סתימה בביוב?

By |2022-04-25T10:44:02+03:00אפריל 25th, 2022|כללי|0 Comments
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח הודעה
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צרו עמנו קשר
close slider

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!