//סוגי צינורות ביוב וההבדלים ביניהם

סוגי צינורות ביוב וההבדלים ביניהם

ההתעסקות בביוב אולי אינה קוסמת לכולנו, אך מערכת הביוב בכלל וצינורות הביוב בפרט, הם אלה המאפשרים לנו חיים מודרניים ונוחים במיוחד וכשאחת הבעיות הנפוצות ביותר במערכת הצנרת הביתית היא סתימה הנוצרת בצינורות הללו, כדאי שלפחות נדע מהם סוגי צינורות הביוב העיקריים.

סוגי צינורות ביוב וההבדלים ביניהם

מערכת הביוב הביתית

מערכת הביוב שלנו די מרתיעה אותנו, אם בגלל הצינורות הנעלמים מעינינו ואם בגלל הריח הלא נעים שלעיתים עולה ממנה, אך למעשה, צנרת ביוב היא פתרון הנדסי מודרני ומתקדם, המעביר ביעילות את הפסולת שאנחנו מייצרים ואת המים בהם אנחנו משתמשים למתקני טיהור שפכים שונים ומאפשר לנו באופן כללי חיים נוחים, נקיים ונעימים.
התעשייה המפותחת בכלל והאפשרויות הטכנולוגיות המתקדמות בפרט, יצרו שינוי גם בתחום של צינורות ביוב, כאשר ניתן למצוא היום מגוון סוגי צינורות ביוב איכותיים, המחליפים את צינורות הקרמיקה והבטון המיושנים.

סוגי צינורות ביוב העיקריים

• צינור PVC – זהו סוג של צינור פלסטיק, העשויים מחומר פולימרי הנקרא PVC והוא נחשב לחומר קשיח, חזק ואלסטי, המקנה לו עמידות של שנים. יחד עם זאת, טמפרטורות גבוהות, כמו גם חומרי ניקוי בעלי ריכוז גבוה של כימיקלים, עלולים לפגוע בצינורות אלו ולהביא ליצירתם של בעיות צנרת שונות.

• צינור פוליאתילן – זהו סוג נוסף של צינור פלסטיק, העשוי מחומר הנקרא פוליאתילן – חומר פולימרי בעל צפיפות גבוהה, המקנה לו עמידות מרשימה, ההופכת את השימוש בצינורות אלו לנפוץ בעיקר להובלת מים בלחץ, כמו גם גז וכימיקלים שונים.

שני סוגי צינורות עיקריים אלו, הנמצאים כמעט בכל מערכת צנרת ביתית בישראל, עשויים כאמור מפלסטיק ולא בכדי. חומר הפלסטיק מהווה משטח חלק, המאפשר זרימה מיטבית וללא תקיעות של המים והחומרים השונים העוברים בצינורות ובנוסף על כך, הפלסטיק מתאפיין במשקל קל ובעלות ייצור נמוכה, ההופכת אותו לחומר האולטימטיבי למערכת הצנרת הביתית שלנו.

כיצד ניתן לאתר סתימה בצנרת הביוב?

על אף ההתקדמות הרבה שמערכת צנרת הביוב הביתי שלנו עברה עם השנים, נראה כי עדיין נותר לנו להתמודד עם בעיה נפוצה בכל מערכת צנרת והיא בעיית הסתימות, אשר מעבר לאי הנוחות הנוצרת כתוצאה מזרימה איטית עד חסימה מוחלטת של מי הביוב, גם יוצרת ריח לא נעים.
אחד מהאתגרים בהתמודדות עם סתימה בצנרת הביוב, הוא עצם העובדה כי הצינורות אינם חשופים לעינינו ואנחנו לא יכולים לראות בבירור ולהצביע על הנקודה הבעייתית, אך למעשה קיים פתרון טכנולוגי מתקדם לבעיה זו, שימוש בכלי טכנולוגי מתקדם כמו צילום צנרת ביוב המתבסס על שימוש בטכנולוגיית אינפרה אדום.

מה עושים במקרה של סתימה בביוב?

בעיית הסתימות בצנרת הביתית היא בעיה נפוצה וותיקה ובהתאם לכך קיימים מגוון פתרונות להתמודדות עם הסתימה, מפתרונות ביתיים ועד פתרונות באמצעים מתקדמים יותר, כשאחד הפתרונות העוצמתיים להתמודדות עם בעיות סתימה מורכבות הוא באמצעות ביובית, בעלת כוח שאיבה עוצמתי.

By |2022-06-09T16:01:32+03:00ינואר 26th, 2022|כללי|0 Comments
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח הודעה
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צרו עמנו קשר
close slider

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!