א.א.ר שירותי ביוב 1

שאלות ותשובות

שאלות ותשובות2021-03-11T13:47:57+02:00

סתימות בקווי הביוב הן דבר שכיח והן יכולות להיגרם מסיבות רבות, הנפוצות ביותר הן כתוצאה מהשלכת מגבונים לאסלה אשר אינם מתפרקים במים ועלולים ליצור גוש אשר סותם את הקווים ויוצר סתימה.

סיבות נוספות הן כתוצאה משורשים אשר חודרים את הקווים וסותמים אותם, חול וחומר ביניין גם עלול להגיע לקווים ואף לעשות נזק גדול שקשה יותר להתמודד איתו

עץ חייב מים על מנת לשרוד והדרך שלו להשיג מים היא דרך שליחת שורשים ארוכים שמחפשים מקור מים זמין, וקו הביוב שלכם הוא בדיוק מה שהשורשים מחפשים, לכן השורשים מקיפים את קו הביוב ואף חודרים אליו גדלים בתוכו וממלאים את כל חלל הצינור.

כאשר בור ביוב עולה על גדותיו זה אומר שקווי הביוב סתומים, במצב כזה אין לאדם הממוצע את הכלים והידע לפתוח את הסתימה והוא צריך להיעזר במשאית ביובית.

מפריד שומנים הוא מיכל בגדלים משתנים, לרוב אלפי ליטרים, אשר מגיעים אליו קווי הצנרת  של מטבחים בדרך כלל(כיורים, מדיחי כלים, תעלות במטבח ועוד…) .

מפריד שומנים פועל בצורה הבאה:

מפריד שומנים כניסה ויציאה

המים עם השומן נכנסים אל מפריד השומנים ובזכות חוצצים שיש בתוכו והצינור שיורד כמעט עד קרקעית המיכל נוצר מצב כזה, היות ושומן צף על מים, שהמים ממשיכים הלאה והשומן נשאר בתוך המיכל ואז בעזרת ביובית אנו שואבים את השומן שנשאר במפריד השומנים.

אז אחרי שהסברנו מהו מפריד שומנים עכשיו נסביר למה בכלל צריך מפריד שומנים ומי צריך מפריד שומנים.

על פי החוק, כל מסעדה וכל מטבח תעשייתי כזה או אחר מחוייבים להתקין מפריד שומנים, היות והם משתמשים בשמנים כלומר מטגנים ושוטפים כלים הרבה יותר ממטבח ביתי רגיל

אז למה בעצם צריך מפריד שומנים? כי אם לא היה מפריד שומנים כל השומנים האלה היו ממשיכים בצנרת הביוב מה שהיה יוצר סתימות ומזהם את הסביבה.

קיימים בארץ כמה אתרים שמורשים לעבוד עם השומנים והחומרים האלה, שמה הם ממחזרים אותם ומעבדים אותם לשימוש חוזר

בור משאבות הוא בור באדמה אשר מוצבות בו משאבות טבולות וכאשר הבור מתמלא המשאבות שואבות את המים בבור באמצעות קו סניקה מברזל אשר מגיע עד למעלה לקו העירוני.

בור משאבות נפוץ בעיקר בחניונים, בואו נאמר שיש שירותים בחניון 3- , אם נוריד את המים באסלה הם יגיעו את בור המשאבות בחניון והמשאבות יעלו את המים בלבד למעלה

מה שאומר שכל הלכלוך (צרכים, ניירות טואלט, מגבונים…) יישאר בבור המשאבות ולכן מידי כמה זמן חייבים לשאוב את הלכלוך מהבור על ידי ביובית וכמובן שחלק מהשירות שלנו הוא לנקות ולשטוף את הבור.

בימי גשם חזקים חניונים רבים עלולים למצוא את עצמם מוצפים, במצב חסר אונים שכזה אתם חייבים לטפל בדחיפות על ידי ביובית נמוכה מיוחדת לחניונים.
בעזרתה ובעזרת משאבות חזקות אשר יש ברשותנו אנו נרוקן את החניון המוצף

עוד מומלץ לפני החורף לבצע טיפול חורף מיוחד ומשתלם שאנו מציעים שעוזר למנוע הצפות שיעלו לכם ביוקר.

בימי גשם חזקים בעקבות מרזבים סתומים ומלוכלכים הגג שלכם יכול לעלות על גדותיו ולעשות נזקים קשים

לכן מומלץ לפני החורף לבצע טיפול חורף מיוחד ומשתלם שאנו מציעים שעוזר למנוע הצפות שיעלו לכם ביוקר.

ברשותנו מצלמה מיוחדת אשר נכנסת אל תוך צנרת הביוב, מתפתלת בפנים ומראה לנו מה קורה בתוך הצנרת

מי שמבקש את זה הם בדרך כלל דיירים שמתלוננים על כשל בניה ורוצים להראות לקבלן את הבעיה או לביטוח שמעוניין להבין איך הקו נסתם ונעשה כזה נזק ועוד…

צרו עמנו קשר
close slider

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!