//שיטות מתקדמות לאיתור נזילות

שיטות מתקדמות לאיתור נזילות

נזילה סמויה, אשר אינה ניתנת לאיתור באופן ידני, עלולה להוות פוטנציאל לנזק ארוך טווח למבנה במידה ואינה מטופלת בזמן, כגון: ליקויים תברואתיים, כתמי עובש וקורוזיה, ואף פגיעה בתשתית המבנה. למרבה המזל, בניגוד לעבר, כיום ישנן טכנולוגיות יעילות ולא פולשניות לאיתור נזילות, אשר מאפשרות איתור של הנזילה וטיפול בה באופן מהיר ואפקטיבי.

מתי נחשוד שישנה נזילה סמויה במבנה?

אחת מהבעיות עם נזילות סמויות היא שבהתאם לשמן, הן לא בהכרח בולטות לעין הבלתי מיומנת. עם זאת, ישנן אינדיקציות אשר יכולות להציע על נזילה סמויה:
חשבון מים חריג בגודלו: פתחתם את חשבון המים האחרון וחשכו עיניכם? ייתן בהחלט שקיימת נזילה במבנה אשר גורמת לחשבון המים לתפוח הרבה מעבר לבימים שבשגרה.
כתמי רטיבות ברצפה: אם קיימת נזילה מתחת לריצוף, היא בהחלט יכולה לגרום לנזק למרצפות להתעוותות פרקטים.
כתמי רטיבות על התקרה: במידה וקיימת נזילה בקומה שמעליכם, היא עלולה לבוא לידי ביטוי באמצעות כתמי רטיבות אשר יופיעו על התקרה. חשוב לציין שגם אם הדירה ממוקמת בקומה העליונה ביותר, ייתכן בהחלט שתתרחש בעיית רטיבות עקב איטום לקוי של הגג.
כתמי עובש, קורוזיה או קירות מתקלפים: כפי שכבר נכתב לעיל, נזילה סמויה עלולה להוביל לנזקים תברואתיים היכולים לבוא לידי ביטוי בכתמי עובש בקירות וריחות בלתי נעימים.
במידה ונתקלתם באחת מהאינדיקציות הללו, או בסימנים אחרים העלולים להצביע על נזילה, רצוי להזמין חברה לאיתור נזילות, אשר תבחר בשיטה המתאימה לאיתור הנזילה במבנה.

איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית

אחת מהשיטות המקובלות ביותר לאיתור נזילות היא באמצעות מצלמה טרמית, אשר סורקת את המבנה ומציגה מיפוי טרמי של הצנרת המתעד את הפרשי הטמפרטורה בין האזורים השונים. על ידי מדידת הפרשי הטמפרטורה נוכל לקבל מושג לגבי מקור הנזילה (למשל, אם המיפוי התרמי יציג אזור שבו הצבעים הקרים דומיננטיים במיוחד, הדבר יכול להעיד על נזילה בצנרת המים הקרים).

איתור נזילות בצנרת הביוב

לעיתים מקור הנזילה יכולה להיות בסתימה במערכת הביוב, אשר עלולה לגרום לעליית מי הביוב. במקרה ויש חשד כי ישנה סתימה במערכת הביוב, ניתן לבצע צילום קווי ביוב, בה הצוות מחדיר מצלמת סיב אופטי אל צנרת הביוב בכדי לנסות לזהות את המקור לסתימה (כגון הצטברות של פסולת או התנתקות בחיבורים). צילום קווי ביוב הוא הליך המתבצע על ידי צוות מקצועי, שבמהלכו מתבצעת שטיפה של קווי הביוב באמצעות ביובית, החדרת מצלמת סיב אופטי ולאחר מכן תיעוד וניתוח של התמונות שהתגלו באמצעות המצלמה.

פנו למקצוענים

בין אם מדובר באיתור נזילות עם מצלמה טרמית, צילום קווי ביוב או כל שיטה אחרת לאיתור נזילות – חשוב לפנות לצוות מקצועי אשר ידע לבצע את ההליך באופן מדויק וללא הרס מיותר למבנה. ככל שתאתרו את מקור הבעיה בזמן כך ניתן יהיה לטפל בה ובכך למנוע נזקים ארוכי טווח למבנה ותכולתו.

By |2022-05-10T15:21:24+03:00מאי 10th, 2022|כללי|0 Comments
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח הודעה
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צרו עמנו קשר
close slider

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!