א.א.ר שירותי ביוב 1

פתיחת סתימות ביוב

פתיחת סתימות ביוב2022-03-22T09:14:07+02:00

סתימות ביוב טומנות בחובן שורה ארוכה של מטרדים סביבתיים ובין היתר: ריחות לא נעימים, התפשטות של מזיקים, נזקים לרכוש ועוד.. מעבר לכך, סתימת ביוב אשר איננה מטופלת בזמן עלולה להסב נזק למערכת הביוב וכחלק מכך, גם לגרום להוצאה כספית לא קטנה. אז זה אומנם נכון,  שההמלצה תהיה לנסות ולהימנע ממצב של סתימה בביוב, אך גם אם עולה החשד ולו הקל ביותר להיווצרותה של סתימה שכזאת, ההמלצה היא לא להזניח אלא לנקוט בפעולה ולהזמין את שירותיה של חברה המתמחה בשירותי פתיחת סתימות ביוב.

הגורמים לסתימות ביוב

הצורך בשירות של פתיחת סתימות ביוב עלול לעלות ממגוון סיבות שונות ובין היתר: במקרה של מערכת ביוב ישנה, צינורות סדוקים או שבורים ובפיצוץ בצנרת – כל אלו עלולים להוות גורמים להיווצרותן של סתימות ביוב. סיבה נוספת והרבה יותר נפוצה, היא סתימה כתוצאה מכניסה של אלמנטים אשר אינם מתכלים אל מערכת הביוב: מגבונים, חיתולים, שקיות, נייר ועוד.. ישנם אף מקרים בהם סתימות הביוב נגרמות כתוצאה משורשים של עצים, אשר חודרים למערכת הביוב וסותמים אותה. בכדי להעניק את השירות הטוב ביותר בפתיחת הסתימות, חברה מקצועית ומנוסה, תאתר בשלב הראשון את הגורם בגינו נגרמה הסתימה ותנקוט באמצעים שברשותה על מנת לשחררה.

מה חשוב לדעת על שירותי ביובית?

במקרים בהם מדובר בסתימה בביוב השכונתי, לרוב יעלה הצורך להזמין שירותי ביובית. עבור מי שלא מכיר את הביובית חשוב לציין שמדובר במשאית, אשר על גבה מותקנים מיכל, משאבות וצינורות לחץ ושאיבה, אשר מהווים כאמצעים באמצעותם ניתן לפתוח גם סתימות קשות ומורכבות. פתיחת סתימות ביוב באמצעות ביובית, נעשית בצורה הבאה: בשלב הראשון מגיעים אנשי הצוות אל המקום, מאתרים את הקווים הסתומים מכניסים את צינור הלחץ דרך בריכת הביוב הרלוונטית  ואמצעות לחץ המים של הביובית והתקן מיוחד בשם “דיזה” משחחרים את הסתימה. בשלב הבא, מתבצעת שטיפה של הביוב באמצעות אותו צינור לחץ מים גבוה – מה שמאפשר להיפטר מכל הלכלוך, הריחות הלא נעימים והגורמים המזיקים האחרים אשר היוו את נחלת הביוב בעקבות הסתימה. כאן חשוב להדגיש כי שירותי ביובית מצריכים מצד המתפעלים רמה מקצועית גבוהה וכלים מקצועיים – כאשר, לעיתים הם נאלצים להתמודד בשטח עם מצבים מורכבים ולא צפויים. לכן, כאשר עולה הצורך בשירותי ביובית, ההמלצה היא כמובן לבחור את החברה בתבונה ולוודא שהיא מחזיקה ברשותה את הידע, הכלים והיכולות לבצע את העבודה בצורה המיטבית. הקפדה על חברה מקצועית ומנוסה, תמנע מצבים חוזרים ונשנים של סתימות בביוב.

איך למנוע סתימות ביוב?

בכדי להימנע מסתימות ביוב על כל הנזקים ותופעות הלוואי שמצבים אלו טומנים בחובם, ישנן מספר פעולות בהן ניתן לנקוט. כך לדוגמא, הנתונים מצביעים על כך שהרוב המוחלט של סתימות הביוב נגרם כתוצאה ממגבונים ומוצרי היגיינה שונים המושלכים לאסלה (במקום להיות מושלכים לפח) – כך שהימנעות מהשלכה של אותם המוצרים אל האסלה, תהווה צעד משמעותי בהליך מניעת היווצרותן של סתימות. כמובן, שגם הקפדה על תחזוקה שוטפת של מערכת הביוב כמו שטיפת קווים וטיפולי חורף מונעים, ובעת הצורך, הזמנת אנשי מקצוע בזמן, תהווה צעד חשוב ומשמעותי במניעת היווצרות סתימות ביוב. מעבר לכך, כדאי לשמור על ערנות בכל מה שנוגע לתקינות הביוב וגם אם עולה החשד המינורי ביותר על קיומה של סתימה, יש לפנות ולהזמין איש מקצוע, על מנת שזה ישלול או יאושש את קיומה וכמובן, במידת הצורך, יציע את דרך הטיפול המיטבית בבעיה.

דוגמא של פתיחת סתימות ביוב במכללה למנהל ראשון לציון

מה רואים בתמונה: ירידה לבור ביוב עם גזים רעילים בשביל לבצע פתיחת סתימה בביוב ולנקות את הבור.

כיצד ניתן לפתוח סתימות נקודתיות בבית?

ישנן דרכים ושיטות שונות לפתיחת סתימות – אשר לכל אחת מהדרכים יש את היתרונות והחסרונות שלה. כך לדוגמא, במקרים בהם מדובר בסתימה ביתית קלה אשר גורמת לניקוז סתום, קיימת אפשרות לנסות ולפתוח אותה באופן עצמאי. מה שצריך לצורך המטרה זה פומפה – כאשר, באמצעות הוואקום אותה היא יוצרת, הלכלוך נשאב החוצה והסתימה יכולה להיפתח. כאשר מדובר בסתימות מעט קשות יותר בבית ניתן להסתייע בחומרים כימיים לשימוש ביתי – מכיוון שמדובר בחומרים חזקים, ההמלצה היא להיוועץ באיש מקצוע לפני בחירת החומר וכמובן, היצמדות להוראות השימוש של היצרן. כמובן, שבמקרים והפעולות אשר בוצעו באופן עצמאי אינן משיגות את המטרה ופותחות את הסתימה, יש להזמין איש מקצוע (אינסטלטור מוסמך ומקצועי) על מנת שזה יגיע למקום, יאתר את מקורה של הסתימה ויפתח אותה תוך שימוש באמצעים מתקדמים ואיכותיים אותם הוא מחזיק ברשותו.


זקוקים לשירות פתיחת סתימות ביוב? – א.א.ר לרשותכם

שירות פתיחת סתימה בביוב ניתן לעיריות, חברות, ארגונים, מוסדות ועדי בתים ורבים נוספים.
סתימה בביוב הינה גורם מפריע ביותר למהלך התקין של החיים, והיא מורידה משמעותית את איכות החיים.
אנו מגייסים את כל המשאבים העומדים לרשותנו על מנת לפתור את הבעיה במהירות האפשרית ולבצע שחרור סתימה בביוב.

  • אם אתם לא מוכנים להתפשר על מקצוענות, הגעתם למקום הנכון – לחברתנו אישור מיוחד מטעם המשרד לאיכות הסביבה לפינוי פסולת לאתר מורשה.
  • כמו כן, לחברה אישור מטעם משרד הבריאות לספק שירותי תברואה.
  • מנהל החברה, רוני יהב, הינו קבלן רשום מספר 26207, כמו גם יש לו תעודת הסמכה בענף המים והביוב.

פתיחת סתימה של מרזב גשם בגג בית חולים אשר גרם להצפה בזמן שהיה סתום

שאלות ותשובות בנושא פתיחת סתימות ביוב

סתימות ביוב הן דבר שכיח והן יכולות להיגרם מסיבות רבות, הנפוצות ביותר הן כתוצאה מהשלכת מגבונים לאסלה אשר אינם מתפרקים במים ועלולים ליצור גוש אשר סותם את הקווים ויוצר סתימה.
סיבות נוספות הן כתוצאה משורשים אשר חודרים את הקווים וסותמים אותם, חול וחומר ביניין גם עלול להגיע לקווים ואף לעשות נזק גדול שקשה יותר להתמודד איתו

עץ חייב מים על מנת לשרוד והדרך שלו להשיג מים היא דרך שליחת שורשים ארוכים שמחפשים מקור מים זמין, וקו הביוב שלכם הוא בדיוק מה שהשורשים מחפשים, לכן השורשים מקיפים את קו הביוב ואף חודרים אליו גדלים בתוכו וממלאים את כל חלל הצינור.

כאשר בור ביוב עולה על גדותיו זה אומר שקווי הביוב סתומים, במצב כזה אין לאדם הממוצע את הכלים והידע לפתוח את הסתימה והוא צריך להיעזר במשאית ביובית על מנת שתבצע פתיחת סתימה בביוב

צרו עמנו קשר
close slider

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!