א.א.ר שירותי ביוב 1

שורשים בביוב

שורשים בביוב2021-10-28T08:41:52+03:00

סתימות ביוב וצנרת קורות מסיבות רבות ושונות. אחת הבעייתיות מביניהן היא צמיחתם של שורשים בביוב.
כיצד פותרים את הבעיה? האם ניקוי שורשים בביוב וחיתוך השורשים יפתור אחת ולתמיד את הבעיה או שמא היא צפויה לשוב ולתקוף בשנית?
כאן תמצאו את כל התשובות.

צפו בסרטון ניקוי שורשים בביוב

איך ניתן להימנע משורשים שחדרו לצנרת הביוב?

שורשיהם של עצים וצמחים שונים מתחפרים עמוק בקרקע בחיפוש אחר מים וחומרים מזינים, אותם הם יונקים ממעבה הקרקע.
במסגרת חתירתם להישרדות, השורשים מנצלים כל פרצה וסדק כדי להגיע אל מקורות המזון המבוקשים.

כך אפילו הביוב, שבעינינו נתפס כמזוהם, הינו בעיניי הצמחים סופרמרקט שלם של מגוון חומרים מזינים, דשנים אורגניים ועוד העומד לרשותם.
על כן שולח העץ את שורשיו הארוכים מבעד לסדקים ולנקודות התורפה הקטנות ביותר בצנרת כדי לשאוב מהביוב את החומרים הדרושים לצמיחתו.
עם התפשטותם של שורשים בביוב, הצנרת נסתמת ולעתים אף מתפרקת עקב הלחץ – ובעקבות כך נוצרות בעיות של דליפות והצפות ביוב.

למה מסוגלים לגרום שורשים בביוב?

ניתן לשאוב את ההצפה שנגרמה עקב התפשטות השורשים לתוך הביוב, אך טיפול פתיחת סתימות פשוט לא יועיל. גם ניסיון לשטוף את הצנרת בלחץ גבוה לא יספיק כאשר מדובר בשורשים חזקים ועיקשים. העץ רוצה לשרוד, ועל כן ייאבק על החזרה למקור המזון האידיאלי החבוי בצנרת.

כך שגם אם נחתוך שורשים בביוב באופן מקצועי, זו היא רק שאלה של זמן עד שאלו ישובו ויצמחו מחדש, תוך שהם מפלסים את דרכם בחזרה לצנרת הביוב.

ניקוי שורשים בביוב – כיצד להיפטר מבעיית שורשים?

קודם כל, חשוב לברר ולוודא מה מקור החסימה בצנרת, והאם אכן מדובר בבעיה של שורשים. אם לא נדע זאת, אנו עלולים לבחור בפיתרון של שטיפה או פתיחת צנרת פשוטה, שאולי תניב תוצאות בטווח הקצר, אך עד מהרה הצנרת תיסתם ותיפגע שוב בשל גדילה נוספת של השורשים.

כדי לבצע טיפול בשורשים בביוב ע”י מכונת לחץ מים וציוד חשמלי וכדי למנוע צמיחה עתידית יש להשתמש בחומרים מיוחדים הפועלים נגד חדירת שורשים והתפתחותם.

פתיחת סתימות שורשים בביוב

טיפול שאינו מלא יביא, כאמור, לשובה של הבעיה בהקדם ולכן חשוב לפנות למקצוענים שיבצעו פתיחת סתימות שורשים בביוב על מנת לטפל בצרה זו באופן מקיף ומלא, או כמו שאומר הביטוי – לעקור אותה מן השורש.

חייגו – 0546555533 ונשמח לעמוד לשירותכם

צרו עמנו קשר
close slider

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!