א.א.ר שירותי ביוב 1

שירותי ביוב

שירותי ביוב2022-03-29T09:11:41+03:00

מהם שירותי ביוב ומי זקוק להם

לבני אדם יש נטייה להתייחס רק לדברים אשר נגלים לעין. קשה לנו להתייחס לדברים נסתרים או לסכנות שאינן מיידיות.

זאת ככל הנראה הסיבה לכך שמרבית האנשים אינם מבינים את הסכנות הטמונות בנזילות ובבעיות ביוב, ואת החשיבות של טיפול מהיר בבעיות מסוג זה, באמצעות שירותי ביוב ואינסטלציה.

“מים שקטים חודרים עמוק,” גורסת האמרה, אולם למרבה האירוניה, יש באמרה זו יותר ממעט אמת. מים אכן עושים את פעולתם בשקט. בכוחם של המים לעכל אט-אט דרך מתכות, אבן ואפילו גומי או פלסטיק.

נזילה קטנה שלא תזכה למענה הולם, בהכרח תהפוך לנזילה גדולה, ואם זו לא תטופל, היא תגרום לנזקים כבדים, עד אשר תטופל או עד שלא יישאר דבר שיעצור את תנועת המים.

זאת הסיבה לכך שכאשר אנו רואים נזילה, בין אם באמצעות שלוליות או רטיבות על הקיר, סביר להניח שהנזק כבר נגרם, וכי הוא נרחב יותר מכפי שנגלה לעין.

נקודת מבט פיסיקלית וכימית על שירות ביוב

מים תמיד ישאפו להגיע למצב סטטי, אלא אם כן יש מאחוריהם כוח מניע – כמו למשל זרימה מתמדת של מים נוספים – במצב זה ישאפו המים להגיע לזרום באין מפריע עד שיוכלו להגיע למצב סטטי.
מבחינה כימית, המים הינם מולקולה ממוססת – כלומר, חומרים נוטים להתמוסס בה. כך, למשל, מכינים מיצים. באופן דומה, מים עושים פעולה דומה לצנרת שחוקה ולקירות. זאת גם הסיבה לכך שחלודה במים אינה סימן טוב.

סביר להניח שהברזל שבחלודה חסר איפשהו. בנוסף, כאשר המים לוקחים עימם חומר ממקום למקום, הם יכולים ליצור סתימות ביוב בצנרת, וכל עוד לא סותמים בזמן את החור/ סדק , כך, נזילה מובילה לסתימה, ונזילה מובילה לסתימה, וכך הלאה, עד להרס מוחלט או לפתרון הבעיה.

סכנות הרטיבות בנזילות מים או נזילות ביוב

בשל הדברים שהוזכרו מעלה, נזילות מים או ביוב שלא זוכים לטיפול מהיר יכולות לא רק להצפה, אלא גם לגרום לנזקים ברכוש ואף בבריאות ובנפש. אם ניקח למשל, את נושא הרטיבות בקירות או על הרצפה, כאשר רטיבות מופיעה על פני השטח, יכולים להיות לה שני מקורות – חיצוני ופנימי.

כאשר מים נשארים על פני השטח, גם אם מקורם חיצוני, הם יכולים לגרום לבעיות. כאשר הם מגיעים מתוך הקיר או הרצפה, קרוב לודאי שמקור הרטיבות בבעיה בצנרת המים או הביוב, דבר אשר מצריך פנייה מיידית לשירותי אינסטלציה או לשירותי ביובית.

כאשר המים נספגים בקיר, הם מהווים קרקע פורייה להתפתחותן של בקטריות, פטריות טחב ועוד שאר מרעין בישין.
אלה אינם רק מפגע אסתטי, אלא גם מפגע תברואתי, שכן הם נישאים מאוויר ועלולים במשך הזמן לגרום למחלות ריאה ולזיהומים.

אף על פי שאנו נחשפים לחיידקים ולזיהומים שונים על בסיס קבוע, במקרים של מערכת חיסונית חלשה או מוחלשת כתוצאה מגיל, ממחלה או מכל בעיה רפואית אחרת) מפגעים אלה עלולים להוביל לחולי, לתגובה אלרגית ואף למוות, כמו פטריית הטחב שהרגה את בריטני מרפי ואת בעלה.

שירות מקצועי ואדיבאם לא די בכך, הרי שמכיוון שמים או ביוב שאינם בשליטה ממיסים ברזל, אבן ועץ, ביכולתם לפרק אט-אט את המבנה ולהחלישו, דבר אשר בסופו של דבר, אם אינו נעצר, מוביל לקריסה. קריסה מסוג זה יכולה להתרחש בכל זמן ומכל סיבה ולהביא לאסון.

אז מה עושים?

אין טעם סתם לחשוש, אם אין לבעיה פיתרון. למרבה המזל, דווקא לבעיות צנרת וביוב יש פתרון – בדיקה שנתית או דו-שנתית סדירה, לגילוי בעיות ו/או תקלות.

בדיקה מסוג זה תוכל להתריע מבעוד מועד על כל בעיה שמתמחת, ותחסוך לכם זמן, כסף ועוגמת נפש כתוצאה משירותי ביוב יקרים, לאחר שהנזק הכבד כבר התחיל להיגרם.

ל-‘א.א.ר שירותי ביוב’ יש נסיון רב שנים בטיפול בכל סוגי בעיות הביוב, איתורם לפני שהופכוצת לחמורות, וטיפולי מניעה שיחסכו לכם, גם התמודדות מביכה במצבים לא נעימים (כמו הצפות) וגם זמן וכסף (כי יותר קל למנוע בעיה מלטפל בה).

צרו עמנו קשר
close slider

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!