//כל מה שצריך לדעת על פינוי שמן משומש

כל מה שצריך לדעת על פינוי שמן משומש

התקנות המונהגות במדינת ישראל בכל הנוגע למערכת השפכים והביוב, אוסרות על הזרמת שפכים שונים למערכת הביוב, וביניהם: שפכים סניטריים, שמני טיגון חוזר, שומנים קשים ושפכים שהטמפרטורה שלהם עולה על 50 מעלות צלזיוס ושמנים שמוקרם מינרלי. כפועל יוצא מכך, קיים חוק סביבתי המחייב את כל סוגי העסקים המייצרים פסולת להתקין מפרידי שומנים בבורות הרקב המצויים בשטח בית העסק וזאת לצרכי הפרדת שומנים שונים מתוך הפסולת ומניעת הזרמתם אל מערכת הביוב הראשית.

כל מה שצריך לדעת על פינוי שמן משומש

מהם מפרידי שומנים?

מפרידי שומנים הם מיכלי פלסטיק בעלי מחיצות שתפקידם ללכוד את השומן העובר בבורות הרקב ובך להפריד אותו מהפסולת המוזרמת אל מערכת הביוב. מפרידי השומנים מגיעים בגדלים שונים הנקבים בהתאם לאופי וסוג בית העסק, כאשר בין יתר סוגי העסקים המחויבים בהתקנת מפרידי שומנים נמנים: מסעדות, בתי מלון ומתחמי אירוח, מטבחים מוסדיים ותעשייתיים, תחנות דלק ומפעלים מענפי תעשייה שונים.

תחזוקת מפרידי שומנים – מה חשוב לדעת?

על מנת שמפרידי השומנים המותקנים בבית העסק יסייעו במניעת הזרמת שפכים לא חיוניים למערכת הביוב, קיימת חשיבות רבה להתקנת מפרידי שומנים המותאמים לצרכי בית העסק ולכך שהתקנתם תעשה על ידי אנשי מקצוע ובהתאם להוראות יצרן מפרידי השומנים. מעבר לכך, קיימת חשיבות רבה לתחזוקת מפריד השומנים ואין זה משנה אם מדובר בתחזוקת מפריד שומנים למסעדה או בתחזוקה של מפרידי שומנים למפעלים. כך או אחרת, תחזוקת מפרידי השומנים כוללת שאיבת מפרידי שומן באופן תדיר ו/או בהתאם לצורך ופינוי שומנים לאתרי פסולת מורשים המיועדים לצורך כך.
שימו לב – עסקים המחויבים בהתקנת מפרידי שומנים אשר אינם דואגים לתחזוקה שוטפת של מפרידי השומנים עשויים להיות חשופים לקנסות כספיים ואף לסגירת בית העסק. אי שימוש במפרידי שומנים עשוי לגרום להזרמת השומנים אל מערכת הביוב והדבר מייצר סתימות תדירות ומזהם את הסביבה.

שאיבה ופינוי של מפרידי שומנים – כיצד?

תחזוקת מפרידי שומנים מורכבת משני שלבים עיקריים:

1. שאיבת מפרידי שומן מכל החומרים המצויים בהם
2. פינוי תכולת מפריד השומנים לאתרי פסולת המורשים ומיועדים לצורך כך. קראו עוד על כיצד מתבצע תהליך פינוי שפכים כאן

את שני השלבים ניתן ליישם באמצעותי רכבי ביובית המשמשים גם למטרות שאיבה שומנים ושפכים וגם לצרכי פינוי תכולת השומנים הנשאבת.

לאן מפנים את תכולת מפרידי השומנים?

כפי שציינו לעיל, פינוי שפכים תכולת מפרידי שומנים לאחר פעולת שאיבת מפרידי שומנים, מתאפשר אך ורק למספר אתרים מורשים בהם מתבצעות פעולות מחזור של השומנים השונים לצורך שימוש חוזר בהם. פינוי שומנים לאתרי פסולת שאינם מורשים על פי חוק לצורך קליטת תכולות מפרידי שומנים עשויים להוביל לנזק סביבתי משמעותי ולכן קיימת חשיבות רבה לזהותה של החברה באמצעותה אתם שוכרים את שירותי השאיבה והפינוי של מפרידי השומנים. למידע נוסף וייעוץ מקצועי צרו איתנו קשר.

By |2022-04-14T13:59:54+03:00אפריל 14th, 2022|כללי|0 Comments
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח הודעה
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צרו עמנו קשר
close slider

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!